Dokumenty ke stažení:

Závazná přihláška ke vzdělávacím aktivitám 2. stupně

Čestné prohlášení

Vážení rodiče,

děkujeme za Vaši spolupráci a součinnost během celé distanční výuky. Velice oceňujeme Váš vstřícný přístup, protože si uvědomujeme, že toto období není ani pro Vás a pro Vaše děti jednoduché. Vláda ČR schválila v souladu s harmonogramem uvolňování opatření ve školách možnost konání občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, a to v období od 8. do 30. června 2020. Nepůjde o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud není v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná a nemusí se jednat o každodenní provoz. V naší ZŠ Libčice se budeme snažit zajistit docházku s výukou alespoň v omezené míře. Jsme limitováni tím, že již probíhají dopolední a odpolední aktivity pro žáky 1. stupně.  Narážíme tedy zejména na časové a organizační možnosti.

Podmínky výuky:

• distanční výuka bude probíhat jako doposud do konce školního roku, setkání ve škole bude organizováno pouze jako konzultace ve vybraných předmětech podle personálních a organizačních podmínek a kapacit školy.
  • účast žáků je dobrovolná
  • maximální počet žáků ve skupině je 15
  • složení skupin nemusí být neměnné
  • o zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitelka školy na základě přihlášky podané zákonným zástupcem
  • žák bude sedět v lavici samostatně s rozestupy mezi lavicemi 1,5 – 2 m
  • probíhat bude 1x týdně v případě, že se z každé třídy přihlásí max. 15 žáků – tedy 3x do konce školního roku; při větším počtu přihlášených bude setkání méně (např. pouze 2x do konce školního roku)
  • vstup do školy bude možný od 9.00
  • konec výuky bude záviset na počtu skupin
  • skupiny vzniknou podle počtu přihlášených žáků (v rámci jedné třídy mohou vzniknout dvě oddělené skupiny)
  • z provozních a nařízených hygienických důvodů nebude do konce školního roku poskytováno školní stravování (žáci si mohou nosit vlastní studenou stravu)
  • při prvním nástupu do školy odevzdají žáci čestné prohlášení
  • zákonní zástupci těch žáků, kteří patří do rizikové skupiny, by měli přítomnost těchto žáků ve škole řádně zvážit

Forma přihlášení žáka do výuky:

Přihláška -zasílejte prosím na emailovou adresu: prezencni.vyuka@skola.libcice.cz

Odevzdejte do 4.6. 2020

Čestné prohlášení

Organizační pokyny k prezenční výuce žáků 2. stupně ZŠ

1. výuka bude probíhat  s třídním učitelem a s ostatními učiteli od 08. 06. 2020 pouze ve vymezených dnech v rozsahu 1x týdně a v délce 1-2 vyučovacích hodin podle počtu přihlášených žáků..

2. časové rozvržení  tříd:

Po:  VI. A

Út:  VIII.

St:   VII.

Čt:   VI. B

Pá:   IX.

3. začátek a konec výuky:

–  9.00 hod., třídní učitel nebo jiný učitel si vyzvedne žáky před školou a doprovodí

je do kmenové třídy; pokud by byl větší počet žáků než 15, pak by druhá

skupina nastoupila s jiným učitelem nebo by třídní učitel druhou skupinu

převzal až v 10.00 hod. zase před školou

• po ukončení  výuky  učitel odvede žáky z budovy školy
  • žáci musí mít 2 ochranné roušky
  • ve třídě budou dodržována hygienická a epidemiologická opatření

4. náplň výuky:

–    výběr třídních projektů; předložení školních sešitů, projektů, testů a referátů

z jednotlivých předmětů; vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků;

; organizační činnosti související s ukončením

školního roku, např. předání klíčů od šatních skříněk, apod.

• žáci, kteří se nezúčastní výuky, přinesou také ve stanovený den svému třídnímu učiteli materiály, na kterých pracovali během distanční výuky, aby mohla být uzavřena klasifikace za 2. pololetí škol. roku 2019/ 2020
  • objasnění a upevnění učiva zadaného při distanční výuce
  • socializační aktivity
  • předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020

Děkujeme za respektování pravidel a pokynů.

Mgr. D.Raveane

Ředitelka školy