Informace pro žáky prvních tříd

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení školního roku 2019/2020, které se uskuteční dne 02.09. 2019 od 08:00 do 08:45 na zahradě školy.

Program:

–          Slavnostní zahájení

–          Šerpování

–          Fotografování

–          Odchod s třídními učiteli do kmenových tříd

Nejčastější dotazy:

• Má mít dítě 2. září školní aktovku a přezůvky?

Ne. Přezůvky a aktovku nechte až na 3.9.

• Co máme dělat, když dítě začne plakat a bude odmítat jít mezi své spolužáky?

Určitě si s tím poradíme, není to nic neobvyklého. Pro dítě je to veliký emotivní zážitek a některé děti opravdu reagují pláčem.

• Může dítě již 2.9. využít ŠD a ŠJ?

Ano může.

• Můžeme dítě doprovázet ráno do prostor školy?

První týden ano. V hale školy Vás u vchodu každý den přivítá paní školnice.

Po prvních 7 dnech Vás poprosíme, abyste se s dítětem rozloučili před budovou školy a do šatny odcházelo již samo.

• Kdy dostaneme pro dítě nabídku kroužků?

Seznam nabízených kroužků pro nový školní rok  je již od června vyvěšen na webu školy.

• Pokud budeme chtít cokoliv řešit, kam se máme obrátit?

Denně aktualizujeme webové stránky školy, kde byste měli nalézt všechny aktuální i dlouhodobé informace. Pokud je nenaleznete, určitě kontaktujte svého  třídního učitele.