Základní škola Karla Hašlera

Škola v přírodě Doksy 2023

Škola v přírodě Doksy 2023 1

Deník ze školy v přírodě

Den první

Po příjezdu a přivítání se děti se začaly ubytovávat na svých pokojích. Po obědě na děti čekal sportovní program při kterém musely získat první indicie potřebné na opravu stroje času. Na večer je připravený táborák s opékáním špekáčků.

Den druhý

Druhý den začal na stometrové nafukovací překážkové dráze. Po obědě děti odpočívaly, aby nabraly sílu na první souboj s Kazičasem. Postupně doplňovaly údaje na časové ose, díky které získaly číselný kód k otočení koleček ve stroji času. A tak začalo jejich putování... zítra se probudí do pravěku.

Den třetí

Třetí den se nesl ve znamení putování pravěkem. Na děti čekaly  v lese různé úkoly a soutěže, za které získaly odměnu v podobě dinosauřího vajíčka. To musely umístit do hnízda. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistily, že hnízdo není prázdné si jen stěží umíme představit. A kdo že to byl v hnízdě...no obrovský masožravý dinosaurus. Ale že mu přinesly zpět ztracená vajíčka, tak se stal jejich kamarádem. Na závěr dne na ně čekala diskotéka.

Den čtvrtý

Dnes nás čekal výlet do
iQlandie v Liberci. Děti si zde mohly vyzkoušet například jak vypadá zemětřesení o síle 8 stupňů, síla větru o rychlosti 80 km za hodinu nebo zjišťovaly jak fungují lidské smysly. Po návratu na ně čekali rytíři z období středověku, kteří jim předvedli své šermířské umění. Po setmění se děti vydaly na noční  středověkou stezku odvahy. Tu zvládli všichni na jedničku!

Den pátý

Pátý den nám občas kazil déšť, ale nakonec se počasí umoudřilo. A tak se děti opět vrhly na poslední úkoly, které na ně čekaly tentokrát v budoucnosti. Posledním a tím nejtěžším bylo chycení Kazičase. Nakonec i to zvládly a tak mohl být stroj času spuštěn. Večer je za odměnu čekala diskotéka.

Den šestý

Pátek je pro nás dnem balení a připrav k odjezdu. Děti se loučí se svými vychovateli, sem tam se objeví i slzičky smutku kvůli odjezdu, ale všichni se těší na příští školu v přírodě s Bezva partou.

Datum vložení: 4. 6. 2023 12:45
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2023 15:51

Náhodná fotogalerie

Svátek a výročí

Svátek má Věroslav

dnes, sobota 27. 7. 2024
neděle 28. 7. déšť 26/16 °C
pondělí 29. 7. jasno 26/13 °C
úterý 30. 7. jasno 28/13 °C

Slunce peče - déšť poteče.

Když žáby v létě zrána hlasitě kvákají, rychlý déšť a přívaly znamenají.