Menu
Základní škola Karla Hašlera
Základní škola Karla Hašlera

Škola v přírodě Doksy 2023

Škola v přírodě Doksy 2023 1

Deník ze školy v přírodě

Adresa

Den první

Po příjezdu a přivítání se děti se začaly ubytovávat na svých pokojích. Po obědě na děti čekal sportovní program při kterém musely získat první indicie potřebné na opravu stroje času. Na večer je připravený táborák s opékáním špekáčků.

 

Den druhý

Druhý den začal na stometrové nafukovací překážkové dráze. Po obědě děti odpočívaly, aby nabraly sílu na první souboj s Kazičasem. Postupně doplňovaly údaje na časové ose, díky které získaly číselný kód k otočení koleček ve stroji času. A tak začalo jejich putování... zítra se probudí do pravěku.

 

Den třetí

Třetí den se nesl ve znamení putování pravěkem. Na děti čekaly  v lese různé úkoly a soutěže, za které získaly odměnu v podobě dinosauřího vajíčka. To musely umístit do hnízda. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistily, že hnízdo není prázdné si jen stěží umíme představit. A kdo že to byl v hnízdě...no obrovský masožravý dinosaurus. Ale že mu přinesly zpět ztracená vajíčka, tak se stal jejich kamarádem. Na závěr dne na ně čekala diskotéka.

Den čtvrtý

Dnes nás čekal výlet do   
iQlandie v Liberci. Děti si zde mohly vyzkoušet například jak vypadá zemětřesení o síle 8 stupňů, síla větru o rychlosti 80 km za hodinu nebo zjišťovaly jak fungují lidské smysly. Po návratu na ně čekali rytíři z období středověku, kteří jim předvedli své šermířské umění. Po setmění se děti vydaly na noční  středověkou stezku odvahy. Tu zvládli všichni na jedničku!

Den pátý

Pátý den nám občas kazil déšť, ale nakonec se počasí umoudřilo. A tak se děti opět vrhly na poslední úkoly, které na ně čekaly tentokrát v budoucnosti. Posledním a tím nejtěžším bylo chycení Kazičase. Nakonec i to zvládly a tak mohl být stroj času spuštěn. Večer je za odměnu čekala diskotéka.

Den šestý

Pátek je pro nás dnem balení a připrav k odjezdu. Děti se loučí se svými vychovateli, sem tam se objeví i slzičky smutku kvůli odjezdu, ale všichni se těší na příští školu v přírodě s Bezva partou.

Datum vložení: 4. 6. 2023 12:45
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2023 15:51

O škole

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátek a výročí

Svátek má Jan

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Předpověď počasí

dnes, pondělí 24. 6. 2024
oblačno 22 °C 12 °C
úterý 25. 6. skoro jasno 26/13 °C
středa 26. 6. slabý déšť 28/15 °C
čtvrtek 27. 6. oblačno 29/17 °C

Východ a západ slunce

Slunce vychází:4:51

Slunce zapadá:21:19

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Pranostika na akt. den

Svatý Jan co křestí, čtyřicet dní chřestí.