Základní škola Karla Hašlera

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště poskytuje poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. K našim hlavním cílům patří podpora aktivit vedoucích k vylepšení sociálního klimatu školy, podpora primární prevence a kvalitní péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami.
Koncepce poradenských služeb ve škole vychází z vyhlášky MŠMT č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních ve znění vyhlášky č. 116/2011 Sb., vyhlášky č. 103/2014 Sb. a vyhlášky č. 197/2016 Sb.

Naše školní poradenské pracoviště tvoří výchovná poradkyně pro I. a II. stupeň ZŠ, školní kariérová poradkyně pro 5. – 9. ročník, metodička prevence pro I. a II. stupeň ZŠ a školní psycholožka.

Škola spolupracuje se školskými poradenskými zařízeními (nejčastěji s pracovníky PPP Středočeského kraje v Mělníku), s příslušnými SPC, s Úřadem práce Praha-západ.

Své služby zaměřujeme především na tyto oblasti:

• poskytování podpůrných opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami (např. žáci s vývojovými poruchami učení, s autismem nebo poruchami chování…), snaha o podchycení příznaků vývojových poruch co nejdříve; koordinace tvorby Plánů pedagogické podpory a Individuálních vzdělávacích plánů; sledování a vyhodnocování účinnosti poskytovaných podpůrných opatření
  • podpora vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných
  • prevence školní neúspěšnosti
  • podpora vzdělávání žáků z odlišného kulturního prostředí
  • péče o žáky s výchovnými obtížemi
  • vytváření příznivého sociálního klimatu ve třídách i ve škole, prevence i řešení rizikového chování
  • tvorba a průběžné vyhodnocování preventivních programů školy
  • kariérové poradenství
  • metodická podpora učitelům i zákonným zástupcům při výchově a vzdělávání

Svátek a výročí

Svátek má Milada

dnes, středa 8. 2. 2023
jasno 3 °C -4 °C
čtvrtek 9. 2. jasno 2/-2 °C
pátek 10. 2. jasno 3/-1 °C
sobota 11. 2. oblačno 3/-2 °C

Když skřivánek v únoru zpívá, brzy se pod nosem slívá.

V únoru-li vítr neburácí, jistě v dubnu krovy kácí.