Základní škola Karla Hašlera

Ve školním roce 2022/2023 probíhají v naší základní škole tyto projekty:

• Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol
  • Školní projekt se skládá z programů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol, prostřednictvím kterých žákům do základních škol po celé České republice pravidelně a zdarma dodáváme zdravé svačiny v podobě ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků. Dodávky do škol jsou financovány ze státních prostředků za finanční spoluúčasti Evropské unie. Cílem projektu je zlepšení stravovacích návyků a tím i zdraví dětí zvýšením spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků. Od školního roku 2022/2023 je tento projekt určen pouze pro žáky prvního stupně.
  • Předškolák
  • Cílem tohoto projektu je usnadnit dětem z mateřské školy přechod na základní školu díky pravidelným návštěvám ve škole a předškolní přípravě s učitelkami z naší školy. Projekt realizují učitelky prvního stupně – Mgr. Kateřina Havláková a Mgr. Monika Valentová.
  • Projektové dny – vánoční, velikonoční
  • Během projektových dnů žáci spolu s třídními učitelkami vyrábějí tematické výrobky a následně jej během trhů nabízejí široké veřejnosti. Škola zveřejňuje fotografie z těchto akcí v sekci fotogalerie.
  • Šablony III
  • Cílem výzvy je rozvoj mateřských a základních škol formou zjednodušených projektů (tzv. šablon). Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a zvyšování kvality vzdělávání v mateřských a základních školách prostřednictvím sdílení zkušeností pedagogů, spolupráce s odborníky z praxe, zahraničních stáží pedagogů a na pomoc školám při společném vzdělávání dětí a žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga a chůvu. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT. Výzva je ve svém nastavení v souladu s horizontálními principy OP VVV.
  • Projekt Čtenářská gramotnost
  • Škola ve spolupráci s nakladatelstvím Thovt pro děti připravuje čtenářské dílny na různá témata.
  • Tonda Obal
  • Tonda obal je součástí vzdělávacího programu, který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku. Tonda obal připravuje pro děti vnitřní vzdělávací akci, kdy jednotlivé bloky odpovídají vyučovacím hodinám. Obvykle se jednoho bloku účastní jedna třída (cca 20-30 žáků podobného věku).
  • Vědomostní olympiády a soutěže
  • Olympiáda z anglického jazyka
  • Olympiáda z českého jazyka
  • Olympiáda z matematiky

Dříve realizované projekty

• Edison
  • Šablony Libčice
  • Škola otevřená dětem ze sociálně vyloučených domácností
  • Brána jazyků dokořán
  • Čtenářská gramotnost
  • Čtení pomáhá
  • Tonda na cestách
  • Indická dívka
  • Jazykové projekty
  • KIPR
  • Máme rádi okolí naší školy

Svátek a výročí

Svátek má Jeroným

dnes, pátek 30. 9. 2022
oblačno 16 °C 9 °C
sobota 1. 10. slabý déšť 15/8 °C
neděle 2. 10. slabý déšť 15/10 °C
pondělí 3. 10. oblačno 15/8 °C

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima.